Konferencja w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu

Konferencja w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu

26 października 2022 r. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu zaprosiła bibliotekarzy, nauczycieli i pedagogów na konferencję o wdzięcznej nazwie „Wszystko w naszych rękach. O metodach zarażania czytaniem w teorii i praktyce”.

Na program spotkania złożyły się cztery wystąpienia. Karolina Szczęsna przedstawiła ciekawy podział lektur szkolnych w klasach I-III; Ewa Wziątek fascynująco opowiadała o działaniach projektowych z młodzieżą propagujących regionalizm i podtrzymujących pamięć; Zbigniew Trysiński dokonał przeglądu akcji promujących czytelnictwo w innych krajach.

Podczas konferencji przedstawicielka Filii nr 9 miała okazję opowiedzieć także o działaniach animacyjnych wokół powieści Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”. Wisienką na torcie były warsztaty „Jestem tym, co daję innym – literatura inspiracją do działań animacyjnych”, które poprowadziła Grażyna Sobieska-Szostakiewicz.

Bardzo dziękujemy bibliotece za bardzo owocną konferencję, możliwość opowiedzenia o oswajaniu Krainy Czarów oraz za rewelacyjne warsztaty!! Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na profilu facebookowym Filii nr 9.