Czytanie z okienka – Elmer i niebieski słoń, czyli dobrze, że wszyscy jesteśmy inni

Czytanie z okienka – Elmer i niebieski słoń, czyli dobrze, że wszyscy jesteśmy inni

Na początku roku Biblioteka Borki zaproponowała dzieciom w wielu przedszkolnym kolejne czytanie z okienka. Podczas zajęć wykorzystywane jest wewnętrzne okno między pomieszczeniami biblioteki, które staje się sceną maleńkiego teatrzyku; historie są opowiadane, czytane i pokazywane, a mali czytelnicy mają przestrzeń do aktywności i dyskusji.

Tym razem gwiazdami programu są: uroczy kolorowy słonik Elmer oraz niebieski słoń z dłuuuugą trąbą, bohater książki „To nienormalne”. Oba słoniki coś łączy – są inne od pozostałych zwierząt.

Nie brakuje także akcentu plastycznego. Każdy uczestnik zajęć ma za zadanie pomalować jednego kwadracika na ogromnej malowance przedstawiającej Elmera. W ten sposób powstanie wspólny kolorowy słonik tworzony przez wszystkie uczestniczące w zajęciach grupy!

Zajęcia odbywają się cykliczne, w miarę potrzeby grup przedszkolnych. W lutym odbyły się dwa spotkania, w których uczestniczyły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 19. Zdjęcia można obejrzeć na facebooku Filii nr 9.