Karta i konto biblioteczne

1. Zapisy do biblioteki

A. Karta biblioteczna

Przed zapisaniem się do biblioteki należy zapoznać się z Regulaminem Wypożyczania Książek MBP w Radomiu. W Bibliotece Głównej oraz w filiach mogą Państwo, po wypełnieniu papierowego formularza zapisu, otrzymać kartę biblioteczną. Koszt wyrobienia karty to 2 zł. Aby wyrobić kartę, należy zabrać ze sobą:

• dorośli – dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem,
  • studenci – legitymację studencką lub jw.,
  • uczniowie od 16 roku życia – legitymację szkolną, lub inny dokument (dowód osobisty, paszport)
  • dzieci i uczniowie do 16 roku życia – legitymację szkolną oraz rodzica z dowodem osobistym

B. Karta miejska

Wszystkich Czytelników korzystających z karty miejskiej zachęcamy, by zastąpili nią swoje dotychczasowe karty biblioteczne. To proste – wystarczy zgłosić taki zamiar pracownikowi wypożyczalni, okazując imienną kartę miejską. Po jej autoryzacji, dokonanej przez pracownika biblioteki, traci ważność dotychczasowa karta biblioteczna, a jej wszystkie funkcje przejmuje karta miejska.

2. Konto biblioteczne

Aby wejść na swoje konto biblioteczne:

1. Na stronie naszej biblioteki trzeba odnaleźć i kliknąć w zakładkę KATALOGI
  2. Następnie wejść w KATALOGI MBP W RADOMIU
  3. Potem należy kliknąć w MOJE KONTO (zakładka ta znajduje się w górnej części strony)
  4. Kolejnym krokiem jest wypełnienie trzech pustych pól:

5. Dane do uzupełnienia – numer karty (kod kreskowy) i hasło (PIN) są umieszczone na karcie bibliotecznej lub karcie miejskiej:

Korzystając z karty bibliotecznej:

Numer karty (kod kreskowy) – Wpisujemy numer spod kodu kreskowego z karty czytelnika, np. RAD111111 lub 111111
Hasło (PIN) – Powtarzamy numer spod kodu kreskowego i dodajemy pierwszą literę naszego nazwiska (UWAGA: wpisujemy DUŻĄ literę, np. RAD111111M)
Biblioteki – Wybieramy Bazę RADOM i klikamy ZALOGUJ

Korzystając z karty miejskiej:

Kod kreskowy (kod kreskowy) – Wpisujemy swój numer Pesel
Hasło (PIN) – Wpisujemy miesiąc urodzenia i ostatnie 2 cyfry roku urodzenia
Biblioteki – Wybieramy Bazę RADOM

6. Klikamy ZALOGUJ

3. Jak rezerwować książkę w naszej bibliotece?

Po zalogowaniu się na swoje konto należy:

1. Kliknąć w zakładkę WYSZUKIWANIA (w górnej części strony)
  2. Następnie wpisać autora, tytuł lub hasło przedmiotowe poszukiwanej książki
  3. Z wyświetlonej listy wybrać egzemplarz, który chcemy zarezerwować (proszę zwrócić uwagę na termin zwrotu danego egzemplarza)
  4. Kliknąć ikonę ZAMÓWIENIE
  5. Aby zakończyć zamówienie, klikamy WYKONAJ
  6. Aby się wylogować ze swojego konta, klikamy zakładkę KONIEC SESJI (w górnej części strony).