Czytanie z okienka, czyli przygody Misia Paddingtona

Czytanie z okienka, czyli przygody Misia Paddingtona

W październiku i listopadzie w Filii nr 9 odbywało się „Czytanie z okienka”, a dokładnie spotkania wokół przygód Misia Paddingtona. Było to czytanie aktywizujące dzieci, wykorzystujące różne techniki animacji czytelniczej. Mali czytelnicy mogli też poczuć się trochę jak w prawdziwym teatrze. No.. może małym teatrzyku. Wszystko dzięki zaadaptowanemu wewnętrznemu okienku, które stało się maleńką sceną.

Dzieci za każdym razem witał rozbrykany szop Chochlik, potem zaś… słyszały gwizd pociągu i już mogły przenieść się na stację Paddington. Ale zanim misiowy podróżnik dojechał do domu Państwa Brown (żeby narozrabiać w kąpieli), dzieci ustaliły m.in. co jedzą niedźwiadki z Peru (jogurty i świeże jabłuszka odpadły), dowiedziały się, ile czasu trwa obrót London Eye, a także… wybrały pokój dla misia. A potem łapały bańki mydlane. Bo przecież jak Paddington kąpał się w łazience, to było ich dużo…

W sumie udało się zrealizować pięć spotkań, w których uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19 i Publicznego Przedszkola nr 25. Wszystkie były związane z konkursem plastycznym na portret Misia Paddingtona. Relacje i fotografie ze spotkań można odnaleźć na stronie facebookowej filii. Zapraszamy do oglądania!