Światowy Dzień Książki w Publicznym Przedszkolu nr 19

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w pobliskim i zaprzyjaźnionym Publicznym Przedszkolu nr 19 czytaliśmy wspólnie piękną historię „O dzieciach, które kochają książki”, a następnie mali czytelnicy poznali różne formy książki. Były leporella, książki-rozkładanki, książki z materiału, książki na niby, książki z ażurowymi ilustracjami, książki do nauki wiązania sznurowadeł, książki w książkach, a nawet książki do miziania i głaskania. Ba! Znalazła się też najmniejsza książka na świecie, o wymiarach 3×2 cm (ze zbiorów bibliotekarza, na bibliotecznych półkach zapewne by się zgubiła). Młodzi czytelnicy poznali także etapy tworzenia książki, a na koniec… stworzyli wspólnie z bibliotekarzem książkę obrazkową, na którą złożyły się namalowane wcześniej z pomocą rodziców obrazki przedstawiające własną lub wymarzoną biblioteczkę. Powstały naprawdę piękne pracę, a arcycenną książkę (istnieje tylko jeden niepowtarzalny egzemplarz!) można zobaczyć w Filii nr 9. Stoi na honorowym miejscu! Zapraszamy do oglądania i dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Wszystkie ilustracje z książki można także zobaczyć na profilu facebookowym filii.