SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI – GRZEGORZ KUŚPIEL

Grzegorz Kuśpiel – podróżnik, grotołaz, instruktor Polskiego Związku Alpinizmu. Kustosz dyplomowany w Muzeum Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Uczestnik i organizator blisko 40 wypraw m.in. do: Malezji, Indii, Laosu, Boliwii, Włoch, Algierii, Uzbekistanu, Madagaskaru, Papui Nowej Gwinei i wielu innych.
Mieszkaniec Podzamcza w Gminie Ogrodzieniec.
Założyciel Działu Etnograficzno – Podróżniczego w Muzeum Miejskim Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.
Członek National Geographic Society, IPCC Indo-Polish Cultural Committee,
Stowarzyszenia Speleologicznego przy Polskim Towarzystwie Geograficznym i Klubu Europejskiego.
Od ponad 30 lat uczestniczy w wyprawach jaskiniowych, górskich i etnograficznych w różne zakątki świata.
Pomysłodawca i kierownik pierwszych w historii polskiej speleologii wypraw do Papui Nowej Gwinei (2001-2002).
Wyróżniony w Podróżniczych Dokonaniach Roku „KOLOSY 2001 i 2013 ”, w kategorii eksploracja jaskiń.
Nagrodzony „paszportem” Klubu Europejczyka w dziedzinie kultury przez Panią Danutę HÜBNER – ówczesną minister ds. Unii Europejskiej.
Laureat nagrody „Dąbrowianin Roku”.