Iryna Harasym – wernisaż wystawy: 04.04.2022r, g. 17.00

Serdecznie zapraszamy 4 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy grafik Iryny Harasym. Na wystawie zaprezentowane będą prace powstałe w latach 2020/21. Jest to cykl architektury dawnego Radomia, z różnych okresów jego rozkwitu (reprezentacyjne domy, pierzeje ulic, fabryki, targi). Będzie można zobaczyć również grafiki Warszawskich ulic (Nowy Świat, Stare Miasto, Plac Bankowy) z okresu XIX wieku. Pracę dotyczą architektury miejskiej, koncepcja ich powstania najpierw zawierała mniejszą formę zabudowania (pojedyncze domy, ulice). Iryna Harasym absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury. Aneks z rysunku i malarstwa sztalugowego obroniła u prof. zw. Andrzeja Zwierzchowskiego. Autorka licznych wystaw w Polsce i zagranicą.
Przez pewien czas tworzyła scenografie, dekoracje, opracowania plastyczne do filmów animowanych( za które zdobyła liczne nagrody):
🏆Nagroda Polskiego Filmu Animowanego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy film animowany
🏆wyróżnienie w kategorii Kino Nowej Formy(Solanin Film Festiwal)
🏆Gran Prix Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia. Kęndzieżyn-Kożle
🏆Nagroda główna „Offeliada” Gniezno
🏆Nagroda główna Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Up To 21” Warszawa
🏆Nagroda specjalna Talin
Współpracowała z gazetą ”Nasze Słowo” jako ilustratorka dziecięcego magazynu „Switanok”.
Obecnie zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustracją książek.

Filia nr 6MBP w Radomiu

ul. Kusocińskiego 13