Bastarda Trio wystąpi podczas gali wręczenia NLMR 2023

Bastarda Trio wystąpi podczas gali wręczenia NLMR 2023
29.02.2020 Warszawa - zespol Bastarda. fot. Mikołaj Starzyński (www.mikolajstarzynski.pl)

Zespół Bastarda Trio wystąpi podczas tegorocznej gali wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Radomia.

W trakcie wydarzenia zespół wystąpi w repertuarze przygotowanym specjalnie na 85-lecie Dwójki Polskiego Radia – artyści zinterpretują najsłynniejsze tematy filmowe polskich kompozytorów – Warsa, Komedy, Kilara, Preisnera, Serockiego, Pendereckiego, Kazaneckiego, Kaszyckiego, Lorenca i Matuszkiewicza.

Gala wręczenia Nagrody oraz koncert Bastardy Trio odbędą się już 23 listopada (czwartek) o godz. 18:00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Zaproszenia na wydarzenie będzie można otrzymać po spotkaniu z nominowanymi do Nagrody, które odbędzie się 22 listopada o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12.

Bastarda Trio została powołana do życia przez Pawła Szamburskiego (klarnet), Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Muzyka Bastardy to współczesna, minimalistyczna i oryginalna wypowiedź artystyczna wsparta na bogatych tradycjach muzycznych. W swoim dorobku artyści podjęli próbę autorskiej interpretacji średniowiecznych kompozycji Pawła z Grudziądza (Promitat Eterno), wielowiekowej tradycji muzycznej związanej ze śmiercią (Ars Moriendi), mistycznych pieśni żydowskich (Nigunim), najbardziej znanych utworów fado (Fado z gościnnym udziałem João de Sousa) czy muzyki kresowej (Tamoj, Bastarda Trio & Sutari). Za album „Tamoj” trio otrzymało nominację do Fryderyków (Bastarda Trio & Sutari | Album Roku Muzyka Korzeni). Niewątpliwym sukcesem jest także wydanie płyty w renomowanej wytwórni Pentatone i związane z tym wydawnictwem trasy koncertowe w Holandii (występy w tak prestiżowych miejscach jak m.in. Het Concertgebouw w Amsterdamie).