Nominacje do Nagrody Literackiej Miasta Radomia 2023

Nominacje do Nagrody Literackiej Miasta Radomia 2023

Oto książki nominowane do VIII edycji Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji konkursowej wybrano łącznie sześć książek, które w tym roku powalczą o wygraną w dwóch kategoriach: książka literacka i książka naukowa/popularnonaukowa.

Spośród 24. książek zgłoszonych do Nagrody, Jury wybrało po trzy tytuły w każdej kategorii:

kat. książka literacka:

„Nigdzie” Małgorzata Boryczka (wyd. Nisza)

„Nie wszyscy pójdziemy do raju” Olga Górska (wyd. Drzazgi)

„Nieuzasadnione poczucie szczęścia” Tomasz Tyczyński (wyd. Nisza)

kat. książka naukowa/popularnonaukowa

„Regiony pojedynczych herezji” Piotr Sadzik (wyd. Austeria)

„Powidoki codzienności” Roch Sulima (wyd. Iskry)

„Zlikwidowane, przekształcone, rozproszone. Nieistniejące biblioteki Radomia z lat 1839-2015” Marta Wiktoria Trojanowska (wyd. Radomskie Towarzystwo Naukowe).

Laureatów w dwóch kategoriach poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 23 listopada (czwartek) o godz. 18:00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Zaproszenia na wydarzenie można odbierać w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12. Uroczystość uświetni występ zespołu Bastarda Trio (nominowani do Fryderyków 2023 w kat. Album Roku: Muzyka Korzeni). Artyści podejmują odważną próbę reinterpretacji muzyki dawnej oraz stworzenia na jej podstawie autorskiego języka dźwiękowego. Podczas gali wykonają również utwory muzyki filmowej.

Spotkanie z nominowanymi do tegorocznej edycji Nagrody odbędzie się 22 listopada o godz. 18:00 w czytelni MBP w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 12.

Nagroda Literacka Miasta Radomia jest przyznawana przez Prezydenta Miasta Radomia co dwa lata – od 2009 r. – za wydawnictwa związane z miastem lub regionem radomskim poprzez tematykę lub osobę autora.