Wykład z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2023r., godz.17.00.

W środę  1 marca 2023 r., o godzinie 17.00 z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Biblioteka  Szósta Strona (Filia nr 6 MBP w Radomiu, ul. Kusocińskiego 13) serdecznie zaprasza na wykład „Żołnierze Wyklęci. Zbrojne podziemie niepodległościowe w regionie radomskim (1945–1956)”.
Wykład wygłosi Marcin Sołtysiak – historyk, pracownik pionu archiwalnego radomskiej delegatury Instytut Pamięci Narodowej. W ramach wykładu, w oparciu o aktualny stan badań, zostanie zaprezentowana historia radomskiego podziemia poakowskiego i narodowego oraz jego najwybitniejszych dowódców, m. in. Stefana Bembińskiego „Harnasia”, Franciszka Jerzego Jaskulskiego „Zagończyka”, Tadeusza Zielińskiego „Igły”.