Dyskusyjny Klub Książki

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szósta Strona  (Filia nr 6).

Nasza uwaga poświęcona będzie książce „Sweetland” Michaela Crummey.
„Historia przekornej miłości człowieka do chłodnej i niegościnnej ziemi, na której się urodził.
W powieści Michaela Crummeya polscy czytelnicy znajdą wszystko to, za co pokochali jego twórczość. Autor kolejny raz odmalowuje pejzaż Nowej Fundlandii zaludniony przedziwnymi postaciami, które spotkać można wyłącznie na tamtejszych wybrzeżach – ludźmi twardymi i krnąbrnymi, pomimo nadejścia XXI wieku wciąż opisującymi świat w sobie tylko właściwy sposób.
„Sweetland” to poruszająca, kameralna powieść o schyłku dawnego świata oraz powolnym zaniku małych, odosobnionych społeczności, niemających racji bytu z dala od skrawka ziemi, na którym się zawiązały. To misternie skonstruowane dzieło o autodestrukcyjnej przekorze oraz zawziętej walce człowieka z nieubłaganymi prawami stanowionymi przez społeczeństwo i naturę. To wreszcie subtelna przypowieść o samotności ekstrapolowanej daleko poza granice absurdu.” (opis wydawcy)

Informacje o dostępności książek w ramach DKK oraz o zasadach uczestnictwa:
Biblioteka Szósta Strona (Filia nr 6), ul. Kusocińskiego 13