XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Poniżej propozycje, które przygotowaliśmy dla naszych czytelników z okazji rozpoczynającego się 8 maja ogólnopolskiego święta bibliotek:

9 maja
Wystawa z okazji 100-lecia radomskiej biblioteki. Na 16. planszach prezentujemy fotografie z różnych okresów istnienia naszej instytucji. Wszystkich zainteresowanych historią radomskiej biblioteki zapraszamy na Plac Corazziego. Wystawa będzie czynna do 12 czerwca.

10 maja, godz. 15:30
Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną zaprasza na II Konferencję „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Program konferencji:
15.30 – 16.00 „Literackie biblioteki, portrety bibliotekarzy i promowanie czytelnictwa w literaturze dla dzieci i młodzieży”, Marta Trojanowska, MBP,
16.00 – 16.15 „Escape room, czyli ucieczka z biblioteki”, Ewa Boruch, MBP,
16.15 – 16.30 „Projekty i innowacje realizowane w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu”, Jolanta Biernat i Maria Sorsa, TNBSP,
16.30 – 16.45 „Biblioteka – nasz mały i duży Świat”, Beata Adamczyk, TNBSP,
16.45 – 17.45 „Wielokulturowe projekty edukacyjne w bibliotece szkolnej”, Ewa Wziątek, RODoN.
Udział w konferencji jest bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w tej formie doskonalenia. Rejestracja elektroniczna do 8 maja: www.rodon.radom.pl/konferencje
Konferencja odbędzie się w Sali Wystawienniczej w Budynku Głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12.

11 maja, godz. 10:00
Spotkanie dla najmłodszych w Filii nr 1 przy ul Osiedlowej 9. Tematem przewodnim będzie książka autorstwa Orianne Lallemand „O wilku, który trafił do baśniowego lasu”. Zajęcia dla najmłodszych czytelników poprowadzi Izabela Pisarska.

13 maja, godz. 10:00
„Wesoły Ryjek odkrywa świat…”- spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem, jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci. Autor takich opowiadań: o Panu Kuleczce, musze Bzyk- Bzyk czy kaczce Katastrofie spotka się z najmłodszymi w Filii nr 2 na ul. Zientarskiego 1a. Wstęp wolny (dla umówionych wcześniej grup).

14-15 maja, godz. 12:00 Bookujemy Radom 3 – trzecia edycja wydarzenia, w którym najbardziej aktywni czytelnicy mogą odnaleźć aż 50 voucherów ukrytych w przestrzeni miejskiej. Wystarczy rozwiązać przygotowane przez nas zagadki, które zostaną opublikowane w mediach społecznościowych MBP o godz. 12:00. W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Książki przypisane do vouchera można odebrać tego samego dnia do godz. 16:00 lub do końca maja w Budynku Głównym przy ul. Piłsudskiego 12