Wyniki I etapu konkursu czytelniczego „Radomscy Tropiciele Książek 2023/2024”

Wyniki I etapu konkursu czytelniczego „Radomscy Tropiciele Książek 2023/2024”

Za nami I etap konkursu czytelniczego „Radomscy Tropiciele Książek 2023/2024”. Do I etapu zgłosiło się łącznie 732 uczniów. Uczniowie radomskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych czytali wyznaczone przez organizatorów cztery różne książki, a następnie pisali testy sprawdzające wiedzę po ich lekturze. Do II etapu, w którym uczniowie będą czytali jedną dodatkową lekturę, zakwalifikowano łącznie 166 uczniów. 

W kat. I maksymalnie można było uzyskać 80 pkt. Do II etapu zakwalifikowano uczniów, którzy uzyskali łącznie min. 70 pkt. z testów na I etapie konkursu.

W kat. II maksymalnie można było uzyskać 104 pkt. Do II etapu zakwalifikowano uczniów, którzy uzyskali łącznie min. 95 pkt. z testów na I etapie konkursu.

W kat. III maksymalnie można było uzyskać 95 pkt. Do II etapu zakwalifikowano uczniów, którzy uzyskali łącznie min. 75 pkt. z testów na I etapie konkursu.

W kat. IV maksymalnie można było uzyskać 100 pkt. Do II etapu zakwalifikowano uczniów, którzy uzyskali łącznie min. 80 pkt. z testów na I etapie konkursu.

Lektury wytypowane do II etapu konkursu:

KAT. I – . „Antykwariat dobrych życzeń” Kasia Keller

KAT. II – „Zosia z ulicy Kociej” Agnieszka Tyszka

KAT. III – „Dzieci Gwiazd i Języki Ognia” Katarzyna Izbicka

KAT. IV – „Cudowne lata” Valerie Perrin

Termin i miejsce testu sprawdzającego wiedzę po przeczytaniu lektury z II etapu:

KAT. I – 23 KWIETNIA (WTOREK) O GODZ. 9:25 oraz o godz. 10:20 w stołówce Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu przy ul. Wierzbickiej 81/83

UWAGA! UCZNIOWIE Z KAT. I ZOSTALI PODZIELENI NA DWIE GRUPY. PIERWSZA GRUPA (KOLOR NIEBIESKI) ROZPOCZNIE PISANIE TESTU O GODZ. 9:25, DRUGA GRUPA (KOLOR ŻÓŁTY) ROZPOCZNIE PISANIE TESTU O GODZ. 10:20.

KAT. II – 24 KWIETNIA (ŚRODA) O GODZ. 9:00 w Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 

KAT. III – 24 KWIETNIA (ŚRODA) O GODZ. 9:50 w Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 

KAT. IV – 23 KWIETNIA (WTOREK) O GODZ. 9:00 w Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 

Zgodnie z regulaminem, wyniki II etapu konkursu zostaną opublikowane na www.mbpradom.pl i przesłane Szkolnym Opiekunom konkursu do 10 maja 2024 r. 

Wstępny termin i miejsce uroczystej gali wręczenia nagród: 23 maja o godz. 9:00 w Kamienicy Deskurów (Rynek 14). Na galę zostaną zaproszeni wszyscy uczniowie zakwalifikowani do II etapu konkursu. 

Organizator konkursu: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu. Współorganizatorami konkursu są: PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu, PSP nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu, PSP nr 15 im. Władysława Syrokomli w Radomiu oraz III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Radomia.