Za nami trzecie spotkanie Radomskiego Klubu Czytelniczego

Za nami trzecie spotkanie Radomskiego Klubu Czytelniczego

Za nami trzecie spotkanie Radomskiego Klubu Czytelniczego. Tym razem dyskutowaliśmy o „Weiserze Dawidku” autorstwa Pawła Huelle.

Kolejne spotkanie klubu odbędzie się już 13 lutego o godz. 17:00. Podczas czwartego spotkania klubu będziemy rozmawiali o „Drobnym szczególe” (Adania Shibli). Powieść ta nominowana była do Międzynarodowego Bookera i National Book Award.

„Rok 1949, spieczona sierpniowym słońcem pustynia Negew blisko granicy z Egiptem. Izraelscy żołnierze, oczyszczający terytorium z Palestyńczyków, biorą do niewoli Beduinkę, gwałcą ją i zabijają. XXI wiek. Mieszkanka Ramallah, która natrafia w gazecie na artykuł o zbrodni sprzed lat, wyrusza do Negewu, chcąc dowiedzieć się, co dokładnie spotkało tamtą dziewczynę – prześladuje ją bowiem pewien „drobny szczegół” łączący jej życie z ówczesnymi wydarzeniami.

Drobny szczegół to medytacja nad mechanizmami przemocy, grozą wojny i pracą pamięci, przypominająca, że historię piszą zwycięzcy, a los ofiar objęty jest milczeniem, które jednak słowa zdolne są pochwycić.” (wyd. Drzazgi)

Książka niebawem pojawi się w bibliotecznych zbiorach.