Podróże – Pro memoria Zbigniew Staniszewski

Podróże – Pro memoria Zbigniew Staniszewski

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotograficzną Podróże – Pro memoria poświęconą pamięci Zbigniewa Staniszewskiego.

Wystaję rozpocznie wernisaż 9 listopada 2023 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Szósta Strona (Filia nr 6 MBP w Radomiu, ul. Kusocińskiego 13).

Zbigniew Staniszewski był z z zawodu górnikiem, z zamiłowania podróżnikiem i fotografem.

Pełnił ważne stanowiska w zakładach Przemysłu Wapienniczo – Cementowego, był dyrektorem Cementowni „PRZYJAŹŃ” w Wierzbicy i Cementowni „MAŁOGOSZCZ” oraz w Kombinacie Remontowo Budowlanym Przemysłu Cementowego, Wapiennego i Gipsowego w Wierzbicy.

Jako podróżnik był w większości krajów Europy (Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Portugali, Czechach, Słowacji Węgrzech, Bułgarii, Grecji, Ukrainie Rosji, Gruzji, Macedonii, Turcji, Islandii, Norwegii). Był także podczas wojny w Kosowie. Odwiedził Azję Mniejszą: Syrię, Irak, Cypr, a na Dalekim Wschodzie Wietnam. W Afryce odwiedził Libię, Algierię, Ghanę, i Wybrzeże Kości Słoniowej. W Ameryce Południowej był w Surinamie, Gujanie Francuskiej, a w Północnej w Kanadzie.

Wstąpił do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego w 2005 roku, gdzie prezentował swoje fotografie na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych . W uznaniu wysokiego poziomu artystycznego otrzymał tytuł artysty fotografa w Stowarzyszeniu Twórców FOTOKLUBIE Rzeczypospolitej Polskiej .

Serdecznie Zapraszamy

Wstęp wolny.