„Skontrum, czyli stan faktyczny”

„Skontrum, czyli stan faktyczny” to kanał podcastowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Skontrum to branżowe określenie na kontrolę zbiorów bibliotecznych, a serią bibliotecznych podcastów spróbujemy przeprowadzić skontrum radomskiej kultury. Sprawdzimy jaka ona jest naprawdę i jaki jest jej stan faktyczny. Czy rzeczywiście Radom i jego mieszkańcy są stereotypowi? Czy jednak wymykamy się z ram, w które próbuje się nas wtłoczyć? Na pierwszy sezon, który nazwaliśmy „Radom niestereotypowy”, składać się będzie łącznie 10 odcinków. Będą one dostępne na bibliotecznym kanale YouTube oraz Spotify. W każdy wtorek listopada oraz grudnia opublikujemy nowy odcinek „Skontrum”. Wszystkie rozmowy poprowadzi Przemysław Czaja – dyrektor MBP w Radomiu. Więcej informacji na temat pierwszego sezonu można dowiedzieć się z zapowiedzi dostępnej na kanale YouTube oraz Spotify.

Do rozmów zaprosiliśmy: Michała Ankiewicza, Antona Malikova, Pawła Borowieckiego, Dominika Podworskiego, Edytę Jaworską-Kowalską, Amelię Żuchowską, Martę Orzechowską-Ochnia, Karola Suwałę, Magdalenę Krajewską oraz Marka Chodackiego.