Aktualności
Szanowni Państwo,
Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu - z okazji XVIII Tygodnia Bibliotek - organizują 12 maja 2021 roku w godz. 15.00 - 18.00 konferencję on-line w aplikacji Microsoft Teams "Znajdziesz mnie w bibliotece. Książka obrazkowa".
Zapraszam nauczycieli bibliotekarzy, bibliotekarzy pracujących z dziećmi oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej i wychowawców świetlic.
Od 13 do 15 maja zapraszamy Państwa na kolejną 43. Radomską Wiosnę Literacką. Tym razem naszymi gośćmi będą: Aleksandra Zielińska, Marianna Oklejak, Cezary Harasimowicz i Marcin Kępa. Spotkania zaplanowane są w Bibliotece Głównej, Filii nr 2 i Filii nr 6. Ze względu na sytuację epidemiologiczną miejsca spotkań mogą ulec zmianie.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu, w ramach obchodów Radomskiego Czerwca Wolności, organizuje konkurs "17 SYLAB O WOLNOŚCI".
Tematem konkursu jest bardzo szeroko pojęta wolność – rozumiana zarówno w ujęciu dosłownym (zewnętrzna), jak i metaforycznym (wewnętrzna); wolność w ujęciu historycznym – odnosząca się do konkretnych wydarzeń w historii ludzkości, jak indywidualnym; wolność idei, człowieka, literatury, sztuki itd.
NOWOŚĆ!!! Od 4 maja w pięciu bibliotekach na terenie Radomia dostępna będzie nowa usługa zapewniająca dostęp do 50000 ebooków z bazy Legimi. Wystarczy pobrać kod dostępu z biblioteki i aktywować usługę na własnym urządzeniu mobilnym (np. tablecie, smartfonie czy laptopie).
Nowa usługa, dzięki której czytelnicy posiadający aktywną kartę biblioteczną lub Radomską Kartę Miejską, zapewni darmowy dostęp do wielu nowości wydawniczych. Tegoroczny pilotaż pozwoli nam oszacować zapotrzebowanie i zaplanować ewentualne poszerzenie oferty od roku 2022. Póki co będziemy dysponowali co miesiąc łącznie 50 kodami dostępu.
Zapraszamy do udziału w grze miejskiej – Bookujemy Radom!
Gra miejska rozpoczyna Tydzień Bibliotek, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, który w tym roku przebiega pod hasłem „Znajdź mnie w bibliotece”. W naszej grze, książki będzie jednak można odnaleźć w całym mieście
W dniach 8-9 maja (sobota-niedziela) czekać będzie na Was łącznie 40 książek, ukrytych w przestrzeni miejskiej. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będziecie mogli zdobyć jedną z dwudziestu nowości wydawniczych. Jak do niech trafić?
Szanowni Państwo,
W tym roku Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis rozpocznie się już 1 kwietnia. Wszelkie informacje na temat spisu są dostępne na prowadzonej przez Główny Urząd Statystyczny stronie: https://spis.gov.pl
Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu bierze udział w V Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady. W tym roku będziecie mogli Państwo usłyszeć fragmenty prezentowane przez nasze poczytne radomskie autorki i lubiane dziennikarki radiowe. Większość głosów dobrze Państwo znają, ale czy kojarzą Państwo głos z osobą? Zapraszamy w każdą środę marca na nasz kanał YouTube i profil facebookowy. Startujemy o godzinie 11.00.
Miejska Biblioteka Publiczna ma nowego Dyrektora!
Pan Przemysław Czaja został oficjalnie przedstawiony pracownikom MBP przez Wiceprezydenta Radomia Mateusza Tyczyńskiego i Dyrektora Wydziału Kultury Sebastiana Równego.
Panie Dyrektorze, witamy na pokładzie!
Życzymy satysfakcji z pracy w radomskiej książnicy i z podejmowania nowych wyzwań.
Za nami oficjalne pożegnanie odchodzącej na emeryturę wieloletniej Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Anny Skubisz-Szymanowskiej. Obecni byli na nim: Prezydent Radomia Radosław Witkowski, Wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński, Dyrektor Wydziału Kultury Sebastian Równy razem z pracownikami, Dorota Lutomirska - przedstawicielka Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy oraz kierownicy działów biblioteki.
Szanowni Państwo!
Przedstawiamy KONCEPCJĘ FUNKCJONOWANIA MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W RADOMIU na lata 2021-2023 Przemysława Czai - Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.
Czy pamiętacie plenerowa wystawę "Herb Radomia. Tradycja i współczesność", którą we współpracy z radomską biblioteką przygotowało Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia? Była ona eksponowana przed biblioteką we wrześniu ubiegłego roku. Właśnie wyszedł materialny ślad po tej wartościowej ekspozycji w postaci broszury. Autorem tekstu jest prof. Dariusz Kupisz, a opracowanie graficzne przygotowała Anna Skrok. Broszura - podobnie jak wystawa - powstała również z inicjatywy i staraniem Towarzystwa, które ma swoją siedzibę w naszej bibliotece.
Prezentujemy "Radomski spacerownik literacki" wydany przez naszą bibliotekę. Pokłosie literackich wędrówek, jakie odbywaliśmy w latach 2018-2020, odkrywając wspólnie literacki Radom. A co w książce?
Dziesięciu pierwszoplanowych bohaterów, niezliczona ilość drugoplanowych i epizodycznych. Jedenaście tras spacerowych, 135 przystanków. Fakty znane i zupełnie zapomniane. Miejsca, których związki z życiem artystycznym Radomia zupełnie zatarły się w pamięci.