Zwolnienie z opłat za nieterminowy zwrot książek

W związku z obchodami Tygodnia Bibliotek mamy dobrą informację dla wszystkich czytelników radomskiej biblioteki. Przez cały miesiąc maj będzie można oddać niezwrócone dotychczas w terminie książki, bez naliczania opłat za ich przetrzymanie. Przede wszystkim jednak zależy nam na zwrocie książek, które chcielibyśmy znów zobaczyć na bibliotecznym regale i tym samym umożliwić kolejnych czytelnikom ich wypożyczenie.

Od 1 do 31 maja 2024 r. umarzamy wszystkim czytelnikom kary za niezwrócone w terminie zbiory biblioteczne.

W drugiej połowie roku planujemy podpisać umowę z firmą windykacyjną, która w naszym imieniu będzie ubiegała się nie tylko o zwrot zbiorów bibliotecznych, ale też należności naliczonych zgodnie z Regulaminem Wypożyczania Zbiorów MBP w Radomiu.