Siódme spotkanie Radomskiego Klubu Czytelniczego

Siódme spotkanie Radomskiego Klubu Czytelniczego

Kolejne spotkanie RKC zaplanowane jest na 20 maja (poniedziałek) o godz. 17:00. Majową lekturą będzie książka Helen Weinzweig pt. „Mała czarna i perły” (wyd. Drzazgi). Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyskusją na temat wyżej wymienionego tytułu.

W „Małej czarnej i perłach” Helen Weinzweig zadaje pytania o wolność kobiety we współczesnym świecie, granice pragnienia i warunki spełnionego życia. Frenetyczna, niepokojąca proza kanadyjskiej pisarki o polsko-żydowskich korzeniach doczekała się w Ameryce statusu kultowej, podczas gdy w Polsce pozostawała do tej pory całkowicie nieznana.

Gdy Shirley Silverberg, która ma romans z tajemniczym szpiegiem i spotyka się z nim po kryjomu w różnych miejscach świata, od Tangeru przez Hongkong po Hamburg, tym razem musi wyruszyć do Toronto, grunt usuwa się jej spod nóg. Rodzinne miasto bohaterki, zaminowane materiałem wybuchowym pamięci, odmyka przed nią drzwi do niełatwej przeszłości. Podczas wędrówek ulicami Toronto i w głąb własnych wspomnień Shirley mierzy się z rozmaitymi historiami opresji i obrazami zniewolenia.