XVI Radomski Mistrz Polskiej Ortografii

XVI Radomski Mistrz Polskiej Ortografii

Zapraszamy do udziału w konkursie XVI Radomski Mistrz Polskiej Ortografii. Wydarzenie odbędzie się 4 kwietnia (czwartek) o godz. 17:30 w Czytelni Ogólnej MBP w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 12. 

Dyktando przygotuje i poprowadzi Paulina Mikuła – absolwentka filologii polskiej na UW, vlogerka, konferansjerka. Od prawie 11 lat tworzy językowy kanał w serwisie YouTube pt. „Mówiąc Inaczej”, który jest najpopularniejszym w Polsce vlogiem o tej tematyce. W kwietniu 2016 roku ukazała się jej pierwsza książka poświęcona zagadnieniom językowym pod tytułem „Mówiąc Inaczej”. Jesienią 2020 wydała „LiteraTOURę”, czyli zbiór 150 felietonów na temat polskich książek. W 2022 roku założyła swój autorski podcast – „Ludzie się nie zmieniają”. 

W wydarzeniu może wziąć udział każdy mieszkaniec m. Radomia i powiatu radomskiego (osoby niepełnoletnie są zobowiązane dostarczyć zgody rodziców/opiekunów), natomiast liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod linkiem oraz na stronie www.mbpradom.pl Na zgłoszenia czekamy do 2 kwietnia lub do wyczerpania limitu 50 miejsc. 

Do wygrania nagrody rzeczowe – tablet oraz książki. 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Działem Promocji Książki i Biblioteki pod nr tel. 48 362 67 35 lub pod adresem e-mail: promocja@mbpradom.pl 

Bezpośrednio po dyktandzie odbędzie się panel dyskusyjny: Słowo przeciw słowu: debata o fake newsach, hejcie i kulturze słowa. W dyskusji wezmą udział: Paulina Mikuła (popularyzatorka wiedzy o języku polski, vlogerka), Radomir Wit (dziennikarz, autor książki pt. „Sejm Wita. Czyli czego nie mową wam politycy?”), Marcel Kiełtyka (przedstawiciel Stowarzyszenia Demagog), Karina Stasiuk-Krajewska (koordynatorka Central European Digital Media Observatory w Polsce).

Laureata/Laureatkę XVI konkursu o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii poznamy tuż po debacie (około godz. 20:00).

REGULAMIN XVI RADOMSKIEGO MISTRZA POLSKIEJ ORTOGRAFII 

ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU