Trzecie spotkanie Radomskiego Klubu Czytelniczego

Trzecie spotkanie Radomskiego Klubu Czytelniczego

Zapraszamy na trzecie spotkanie Radomskiego Klubu Czytelniczego. Tym razem dyskutować będziemy o książce pt.: „Weiser Dawidek” autorstwa Pawła Huelle. Wydarzenie odbędzie się 11 stycznia (czwartek) o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12.

Moderatorką dyskusji będzie prof. URad., dr hab. Anna Spólna. 

Paweł Huelle jest zakochanym w Gdańsku i jego historii pisarzem, scenarzystą i dramaturgiem. Autorem, m.in. słynnego „Śpiewaj ogrody”, „Mercedesa-Benza” czy „Opowieści chłodnego morza”. Świat, który już dawno przeminął, w jego utworach nabiera niezwykłego blasku. Tętni życiem, uwodzi i hipnotyzuje.

Okrzyknięta przez krytykę arcydziełem, jedna z najwybitniejszych powieści ostatnich dekad, zaliczana już do klasyki polskiej literatury. Bohater i zarazem narrator książki wspomina tajemnicze wydarzenia sprzed wielu lat. Usiłuje rozwikłać zagadkę tytułowego Weisera. Tajemniczy, obdarzony niezwykłymi zdolnościami i charyzmą żydowski chłopiec pewnego upalnego lata zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Magiczna, pełna uroku powieść o dzieciństwie, pamięci i granicach poznania. W 2000 r. powieść została zekranizowana przez Wojciecha Marczewskiego.

źródło: Wydawnictwo ZNAK

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu powinny być już po lekturze książki.