Budżet Obywatelski 2024 – głosowanie

Do 27 sierpnia można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2024. Szczególnej uwadze polecamy działania i wydarzenia z zakresu kultury. Na liście projektów zakwalifikowanych do głosowania znalazły się m.in.: kolejna edycja FREE(RA)DOM FESTIVALU (nr 1️⃣5️⃣9️⃣), zakup nowości wydawniczych (m.in. nr 7️⃣2️⃣) oraz Książkomaty (nr 2️⃣1️⃣4️⃣).

Każdy mieszkaniec Radomia może ocenić zgłoszone projekty od 1 do 3 pkt.

Projekt nr 214 zakłada montaż dwóch urządzeń:
1. W bibliotecznym ogrodzie przy ul. Piłsudskiego 12 – klasyczny książkomat, w którym odbiera się wcześniej zamówione tytuły i/lub zwraca książki wypożyczone w Bibliotece pod Kolumnami.
2. Książkomat w Galerii Słonecznej, który pełniłby funkcję punktu bibliotecznego – mijając go w ogólnodostępnym pasażu handlowym, można wybrać i wypożyczyć książkę umieszczoną w urządzeniu. Wystarczy zeskanować swoją Radomską Kartę Kulturalną i zgodnie z regulaminem wypożyczyć dostępny w książkomacie tytuł.

Głosować można również na stronie www.glosowanie.konsultacje.radom.pl