Wypożyczalnia dla dzieci w Filii nr 3 po remoncie

Od dziś można korzystać z wyremontowanej wypożyczalni dla dzieci w Bibliotece Królewskiej – Filii nr 3 MBP w Radomiu (ul. Królewska 5), którą w zdecydowanej większości wyremontowaliśmy własnymi, bibliotecznymi siłami! Z pomocą przyszedł nam jedynie stolarz, który wykonał nowe i funkcjonalne regały. Resztą zajęliśmy się sami. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

Wymieniliśmy oświetlenie, odmalowaliśmy pomieszczenie, oczyściliśmy drewnianą podłogę, zaprojektowaliśmy przestrzeń dla dzieci i wymieniliśmy drzwi. Nawet rysunki na ścianach w części z literaturą dziecięcą wykonała jedna z bibliotekarek z zaprzyjaźnionej Filii nr 6.

Dzięki remontowi zyskaliśmy więcej przestrzeni, w której będziemy również organizowali zajęcia dla dzieci (m.in. lekcje biblioteczne dla okolicznych szkół i przedszkoli).

W niedalekiej przyszłości planujemy wyremontować drugą część Filii nr 3 – wypożyczalnię dla dorosłych.