Zapraszamy w piątek 2 czerwca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Skrzypczaka.

„Czy fotografowanie komórką może przynieść radość
i pozwolić pokazać nasz sposób widzenia świata?
Oczywiście, że tak.

W fotografii mobilnej odnalazłem magię, jakiej doświadczałem fotografując w dzieciństwie moją małą, analogową Smieną.
Zapraszam do podróży w świat czerni i bieli wygenerowany dzięki tej najmniej szlachetnej, ale już od lat uznanej technice fotograficznej.”

Piotr Skrzypczak – mgr Sztuki, członek Zarządu O.R. Związku Polskich Artystów Plastyków, uczestnik działań RTF. Formy wyrazu: fotografia, rysunek, grafika, obiekt, instalacja. Pracował jako rysownik, scenograf, fotograf, fotoreporter, nauczyciel akademicki. Twórca kilkudziesięciu opatentowanych wzorów przemysłowych i logotypów, m.in. logo Ogólnopolskiego Systemu Powiadamiania Ratunkowego 112. Autor albumów „Radom – preludium”, „Jedlińsk i okolice”. Ma w swoim dorobku również realizacje architektoniczne. Obecnie grafik kreatywny, kierownik działu graficznego, designer. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Norwegii, Polsce, Szwajcarii i USA. Miłośnik fotografii monochromatycznej. Rekreacyjnie zajmuje się fotografią mobilną, którą traktuje jako niezobowiązującą zabawę, sposób na odreagowanie, zachowanie notatek ze świata, ale także pełnoprawny środek wyrazu artystycznego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.