Sześć Stron Poezji – wieczór poetycki Amelii Pudzianowskiej

Wiosnę zaczynamy poetycko. W piątek 21 kwietnia o godz 18.00 ruszamy z nowym cyklem – Sześć Stron Poezji. Na wieczorkach poetyckich posłuchamy utworów, których autorzy są jeszcze przed (lub w trakcie) debiutu książkowego. Będą to twórcy młodzi, zdolni i dobrze zapowiadający się literacko.

Bohaterką pierwszego spotkania będzie Amelia Pudzianowska.

Amelia Pudzianowska – dwukrotna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Radomia w dziedzinie twórczości artystycznej. Jest laureatką ponad trzydziestu konkursów literackich m. in. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o „Cisową gałązkę”, Turnieju Poetyckiego „Orzech” im. Jerzego Kozarzewskiego, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej, Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Publikowała swoje teksty w piętnastu antologiach oraz m. in. w „Gazecie Wyborczej”, „Fabulariach” oraz w „Bunkrze”. Jej sztuka „Opłata za powietrze” została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie „Sztuka Teatralna” i na podstawie tego utworu zostało zrealizowane słuchowisko odtworzone na Świdnickim Forum Teatrów Niezależnych.

Wstęp wolny.