Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na dzień pełen atrakcji dla najmłodszych czytelników 1 kwietnia (sobota) w godz.11-14.

Godz. 11-13
Spacer z alpakami – w naszym bibliotecznym ogrodzie pojawią się dwie sympatyczne alpaki z alpakarni Ranczo Emocji. Dzieci będą miały okazję pogłaskać, nakarmić a także dowiedzieć się ciekawostek o tych miłych zwierzątkach pod okiem opiekunów.

Godz. 12-13
Warsztaty rysunku pastelami olejnymi – zajęcia plastyczne pod okiem Jakuba Strzeleckiego, nauczyciela z Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu. Dzieci za zadanie będą miały narysowanie alpaki w technice pastelowej. Na każdego uczestnika czeka pamiątkowa niespodzianka.

Godz. 13-14
Gang słodziaków-popołudnie z książką – studenci z Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu przeczytają najmłodszym książkę pt. „Gang Słodziaków”  autorstwa Renaty Piątkowskiej. Duża dawka śmiechu i świetne przebrania gwarantowane!

Impreza jest bezpłatna. Nie obowiązują zapisy.
Biblioteka Pod Kolumnami (Biblioteka Główna) ul. Piłsudskiego 12.