Radom, ul. Piłsudskiego 12

Kierownik: Maria Kaczmarska

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 09:00-19:00
sobota: 09:00-15:00 (magazyny nieczynne)
w okresie wakacji -
poniedziałek - piątek:
09:00-17:00 (magazyny nieczynne)

Rok założenia: 1992
Księgozbiór: 6 196 woluminów (stan na 31 grudnia 2017 r.)

Czytelnia oferuje:

• książki i czasopisma dotyczące regionu radomskiego,
  • dokumenty życia społecznego, m.in. afisze, plakaty, programy imprez, foldery informacyjne, druki ulotne itp.,
  • stanowisko komputerowe z dostępem do regionalnych baz bibliograficznych i Radomskiej Biblioteki Cyfrowej (o RBC czytaj więcej...),
  • możliwość  kserowania publikacji wydanych po 1945 roku,
  • fachową pomoc czytelnikom, dzięki wykwalifikowanej kadrze bibliotekarzy z profesjonalnym przygotowaniem zawodowym.

Czytelnicy:

Korzystanie z Czytelni Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu jest bezpłatne. Księgozbiór udostępniany jest wyłącznie na miejscu. Aktualny dokument tożsamości jest niezbędny, by móc korzystać z księgozbioru oraz stanowiska komputerowego. Zobacz Regulamin Czytelni Regionalnej.

Użytkownicy mogą również korzystać z własnego sprzętu komputerowego, skanerów oraz aparatów do wykonywania cyfrowego zapisu obrazów potrzebnych materiałów.

Zapraszamy również do śledzenia stałej rubryki „Bibliotekarza Radomskiego″: Bibliotekarz poleca, gdzie można znaleźć recenzje wybranych pozycji spośród nowości wydawniczych dotyczących Radomia i regionu (Więcej o „Bibliotekarzu″).