Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu przedłużyła współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

W ramach projektów „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016 oraz Edycja 2017”, a także najnowszego projektu „Nagranie i nieodpłatne rozpowszechnienie książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących w najnowszym standardzie cyfrowym” oferujemy osobom niewidomym i niedowidzącym możliwość bezpłatnego wypożyczenia do domu elektronicznego odtwarzacza książek mówionych Czytak i wybranych tytułów z 1760 cyfrowych książek mówionych. Projekty są dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Czytak to nowoczesne urządzenie udostępniane czytelnikom biblioteki posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku.. Więcej informacji związanych z wypożyczeniem Czytaka i książek udzielają na miejscu pracownicy Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Multimedialnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, ul. Piłsudskiego 12 lub pod numerem telefonu 48 362 67 35 wew. 24.

Regulamin wypożyczania Czytaka

Spis tytułów książek przeznaczonych na Czytaka

collage Small