Radom ul. Piłsudskiego 12

Kierownik: Ewa Linek

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 09:00-19:00
sobota: 09:00-15:00 (magazyny nieczynne)
poniedziałek - piątek
w okresie ferii letnich:
09:00-17:00 (magazyny nieczynne)

Rok założenia: 1922
Prasa: 900 tytułów (stan z 15 stycznia 2018 r.; zobacz: Spis czasopism ze zbiorów Czytelni Czasopism).

Czytelnia oferuje:

• czasopisma codzienne, dzienniki ogólnopolskie, tygodniki, miesięczniki oraz prasę z XIX wieku;
  • prasę o różnorodnej tematyce: prawniczej, ogłoszeniowej, społeczno-kulturalnej, komputerowej, literackiej, historycznej, kobieco-informacyjnej, z ochrony środowiska i in.;
  • gazety regionalne, ogłoszeniowe, młodzieżowe i ogólnopolskie, które cieszą się dużą popularnością;
  • dwa stanowiska komputerowe z dostępem do bazy MAK;
  • możliwość kserowania;
  • fachową pomoc czytelnikom, dzięki wykwalifikowanej kadrze bibliotekarzy z profesjonalnym przygotowaniem zawodowym;

Czytelnicy:

Korzystanie z Czytelni Czasopism Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu jest bezpłatne. Księgozbiór udostępniany jest wyłącznie na miejscu. Aktualny dokument tożsamości jest niezbędny, by móc korzystać z czasopism oraz stanowiska komputerowego. Zobacz: Regulamin Czytelni Czasopism.

Czytelnicy najczęściej korzystają z następujących tytułów czasopism: „Anonse”, „Oferta”, „Praca i życie za granicą”, „Dziennik Ustaw”, „Monitor Polski”, „Dziennik. Gazeta Prawna”, „Gazeta Wyborcza”, „Super Express”, „Przegląd Sportowy”, „Przekrój”, „Newsweek Polska”, „Polityka”, „Cogito”.