Co zrobić, jeśli chcemy odświeżyć swój ulubiony regał z książkami i zapełnić go nowymi pozycjami? Przyjść do biblioteki! A co można zrobić, gdy książki nie mieszczą się już na domowych półkach? Również przyjść do biblioteki!

Biblioteka nie musi (a wręcz nie powinna) ograniczać się tylko do udostępniania książek – może być także wspaniałym miejscem do ich wymiany między czytelnikami. Wymienialnia Książek została zorganizowana w Filii nr 2 w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej nie przez przypadek. Taki wybór daty został podyktowany troską o Ziemię, a dokładnie o jej zasoby naturalne – w tym przypadku papier wytwarzany z drzew. Stali czytelnicy (szczególnie ci najmłodsi) nie zawiedli! Biblioteka otrzymała wiele ciekawych pozycji, które jednak nie zadomowiły się u nas na dłużej: znalazły już swoje miejsce u innych czytelników.

Jeśli jednak, ktoś nie mógł wziąć udziału w ostatniej Wymienialni, spieszymy uspokoić: impreza będzie jeszcze powtarzana, więc zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony i profilu na Facebooku.