Konsorcjum Bibliotek Publicznych Powiatu Radomskiego i Wschodniego Mazowsza (w skład którego wchodzi Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu i wszystkie 13 bibliotek samorządowych powiatu radomskiego) wykupiło na kolejny rok (do 31 sierpnia 2018 r.) dostęp do publikacji elektronicznych na platformie IBUK Libra.

Czytelnicy MBP i bibliotek samorządowych powiatu radomskiego mają dostęp do 2102 tytułów e-booków. To aż 233 publikacji więcej niż w ubiegłym roku

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu należy pobrać w bibliotece kod PIN i założyć na platformie IBUK Libra konto myIBUK. Osoby, które w minionym roku korzystały z zasobu IBUK Libra i nadal chcą z niego korzystać, powinny odebrać w bibliotece kolejny kod dostępu (poprzedni stracił ważność 2 września 2017 r.). Nowy kod należy dodać do swojego istniejącego już konta myIBUK. Aktywacja pozwoli na korzystanie z serwisu przez kolejny rok (do 1 września 2018 r.).

Aby skorzystać z wykupionych przez bibliotekę pozycji w platformie IBUK Libra w pierwszej kolejności rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło. Rejestracja jest całkowicie darmowa. Po założeniu konta na podany adres e-mail wysyłany jest mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć. Następnie należy zalogować się na swoje konto.
Polecamy filmiki instruktażowe:
 Rejestracja, logowanie i wpisywanie kodu PIN
• Poruszanie się po platformie IBIUK Libra
• Dodatkowe funkcje dostępne po zarejestrowaniu
• Pomoc

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej mogą otrzymać od bibliotekarzy w agendach i filiach bibliotecznych kody aktywacyjne PIN, które należy wpisać już po zalogowaniu się na swoje konto. Kod PIN daje darmowy dostęp do pozycji zakupionych przez bibliotekę. Wpisuje się go jednorazowo i zostaje przypisany do danego konta użytkownika.
Każdy, kto chciałby skorzystać z powyższej usługi a nie jest Czytelnikiem MBP, powinien dokonać zapisu w naszej bibliotece, a następie pobrać KOD PIN. Wszelkich informacji na temat korzystania z serwisu udzielają pracownicy Wypożyczalni, Czytelni oraz filii bibliotecznych; potrzebne informacji można także znaleźć na stronie www.libra.ibuk.pl.
ZAPRASZAMY DO POBIERANIA KODÓW !