Biblioteka dla wszystkich równi, różni, ważni

Oferowane przez nas zajęcia prowadzone w  ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi, różni, ważni.’  organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, finansowanego  przez fundację  Save the Children International są darmowe. Zapisy na wszystkie zajęcia znajdziecie państwo na www. mbpradom.pl w zakładce SOLIDARNI Z UKRAINĄ.

W ramach projektu „Biblioteka Dla Wszystkich równi, różni ważni” dzięki pomocy nauczyciela języka polskiego zapraszamy wszystkie osoby, które dopiero zaczynają przygodę z językiem polskim na zajęcia z języka polskiego na poziomie podstawowym.
Zajęcia skierowane są dla osób, które z powodu wybuchu wojny w Ukrainie, musiały opuścić swój kraj.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy już 17 kwietnia.
Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek w Bibliotece pod Kolumnami, ul. Piłsudskiego 12 w sali 38.
I grupa od godziny 15:00 . (pierwsze zajęcia 17.04) Formularz zgłoszeniowy:https://forms.gle/GJRgZ94gPQmiFfLa8
II grupa od godziny 17:00 (pierwsze zajęcia 24.04) Formularz zgłoszeniowy:
Zajęcia prowadzone będą w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, oraz międzynarodową organizację Save The Children.

Liczba miejsc jest ograniczona.

W ramach „Klubu mam” organizujemy lekcje nauki języka polskiego  w poniedziałki o godz. 17.

W ramach Cyfrowych Centrów Edukacji dzięki pomocy ukraińskiej nauczycielki udzielimy wsparcia dzieciom które uczą się zdalnie .  Uczniowie i uczennice z Ukrainy będą mieć możliwość nauki online zgodnie z ukraińskim programem nauczania, co pozwoli im być na bieżąco z materiałem w czasie pobytu w Polsce, a ukraińscy uczniowie polskich szkół otrzymają dodatkowe wsparcie w nauce.

Dopołudniowe zajęcia dla dzieci to możliwość nauki języka polskiego oraz czytania z nauczycielką j. polskiego jako obcego, która dotychczas ma duże osiągnięcia w pracy z grupą dzieci ukraińskich. Lekcje zaczynają się o godz. 9 w Sali 31 przy ul. Piłsudskiego 12. Lekcje cykliczne – w każdą sobotę.

Kolejną ważną aktywnością do której zachęcamy to zajęcia przy ul. Osiedlowej 9 – w czwartki o godzinie 17.Dzięki tym zajęciom dzieci i młodzież z Ukrainy nawiążą relacje z rówieśnikami z Polski i będą razem korzystać z oferty biblioteki, co pomoże im w integracji z lokalną społecznością i w adaptacji do polskiego systemu edukacji (jeśli będą mieszkać w Polsce przez dłuższy czas),dzieci z Ukrainy będą mogły uczestniczyć w kreatywnych zajęciach rozwojowych z zakresu STEAM, w zajęciach artystycznych, a także w relaksujących zajęciach ruchowych Team Up, co pozwoli im rozwijać ich potencjał, zainteresowania, hobby i uzdolnienia w przyjaznej, bezpiecznej bibliotecznej atmosferze.

Zapisy na zajęcia prowadzone są stacjonarnie w Bibliotece Osiedlowej (Filia nr 1) przy ul. Osiedlowej 9.