Biblioteka dla wszystkich równi, różni, ważni

Oferowane przez nas zajęcia prowadzone w  ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi, różni, ważni.’  organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, finansowanego  przez fundację  Save the Children International są darmowe. Zapisy na wszystkie zajęcia znajdziecie państwo na www. mbpradom.pl w zakładce SOLIDARNI Z UKRAINĄ.

W ramach „Klubu mam” organizujemy lekcje nauki języka polskiego  w poniedziałki o godz. 17 (start 3.10.2022).

Nowe zapisy od stycznia

W ramach Cyfrowych Centrów Edukacji dzięki pomocy ukraińskiej nauczycielki udzielimy wsparcia dzieciom które uczą się zdalnie . Zajęcia będą odbywały się codziennie w Bibliotece Głównej przy ulicy Piłsudskiego 12 (Czytelnia Czasopism). Uczniowie i uczennice z Ukrainy będą mieć możliwość nauki online zgodnie z ukraińskim programem nauczania, co pozwoli im być na bieżąco z materiałem w czasie pobytu w Polsce, a ukraińscy uczniowie polskich szkół otrzymają dodatkowe wsparcie w nauce.

Nowe zapisy od stycznia

Dopołudniowe zajęcia dla dzieci to możliwość nauki języka polskiego oraz czytania z nauczycielką j. polskiego jako obcego, która dotychczas ma duże osiągnięcia w pracy z grupą dzieci ukraińskich. Lekcje ruszają już 8 października o godz. 9 w Sali Wystawienniczej przy Piłsudskiego 12. Lekcje cykliczne-  w każdą sobotę.

Nowe zapisy od stycznia

Kolejną ważną aktywnością do której zachęcamy to zajęcia przy ul. Osiedlowej 9- w czwartki o godzinie 17.Dzięki tym zajęciom dzieci i młodzież z Ukrainy nawiążą relacje z rówieśnikami z Polski i będą razem korzystać z oferty biblioteki, co pomoże im w integracji z lokalną społecznością i w adaptacji do polskiego systemu edukacji (jeśli będą mieszkać w Polsce przez dłuższy czas),dzieci z Ukrainy będą mogły uczestniczyć w kreatywnych zajęciach rozwojowych z zakresu STEAM, w zajęciach artystycznych, a także w relaksujących zajęciach ruchowych Team Up, co pozwoli im rozwijać ich potencjał, zainteresowania, hobby i uzdolnienia w przyjaznej, bezpiecznej bibliotecznej atmosferze

Formularz do zapisu na zajęcia:

Lekcje biblioteczne (do których wciąż można zgłaszać grupy przedszkolne, a także klasy do których uczęszczają dzieci z Ukrainy)-zajęcia prowadzone przez doświadczoną bibliotekarkę, która odkrywa dzieciom możliwości wynikające z korzystania z księgozbioru i zasobów bibliotecznych. Dokonuje tego poprzez animację czytelniczą ,w sposób przystępny dla dzieci – zabawę. Lekcje dostosowywane do kategorii wiekowej grupy. Na zajęciach będzie również obecny tłumacz, który będzie wspierać dzieci i wyjaśniać niezrozumiałe kwestie. Lekcje będą odbywać się we wtorki lub czwartki ( zgodnie z ustaleniami) o godzinie

11 przy ul.  Piłsudskiego 12, do polowy listopada, a od drugiej polowy w Filii nr 1 przy ul. Osiedlowej 9 na Ustroniu.

Wysyłanie zgloszeń na adres: promocja@mbpradom.plBibliotece