Spotkanie wokół twórczości Zofii Romanowiczowej i Helen Weinzweig – 46. Radomska Wiosna Literacka

Screenshot

Podczas 46. Radomskiej Wiosny Literackiej odbyło się spotkanie wokół twórczości dwóch radomianek: Zofii Romanowiczowej (m.in. „Szklana kula”, „Skrytki”) i Helen Weinzweig („Mała czarna i perły”). W dyskusji wzięły udział: dr hab. Anna Jamrozek-Sowa, dr hab. Magdalena Heydel oraz dr Natalia Królikowska. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy, która jest również przetłumaczona na Polski Język Migowy.

Partnerami wydarzenia byli: Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Wydawnictwo Drzazgi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Wydarzenie było organizowane w ramach projektu Stolica Kultury Mazowsza i zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Projekt został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.