Bibliotekarz/Bibliotekarka 24.10.2024-31.10.2024

Aktualnie poszukujemy: Bibliotekarza/Bibliotekarki
Nabór od 24.10.2024 do 31.10.2024

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
– współudział w planowaniu i realizacji zamierzeń kulturalnych biblioteki;
– udział w tworzeniu oferty kulturalnej filii w zakresie różnych form upowszechnienia czytelnictwa;
– udostępnianie i opracowywanie zbiorów bibliotecznych w systemie ALEPH;
– udzielanie informacji katalogowych, bibliograficznych i bibliotecznych;
– monitorowanie terminowości zwrotów materiałów bibliotecznych;
– konserwacja i selekcja księgozbioru.

WYMAGANIA:
– wykształcenie: wyższe (preferowane wykształcenie bibliotekarskie lub humanistyczne);
– ogólna wiedza z zakresu literatury oraz rynku nowości wydawniczych;
– predyspozycje do organizowania i prowadzenia działalności kulturalno-edukacyjnej;
– gotowość do pracy w systemie zmianowym (również w wybrane soboty).

WYMAGANIA DODATKOWE:
– znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania bibliotek publicznych;
– umiejętność pracy w zespole i na samodzielnym dobra organizacja pracy;
– umiejętność nawiązywania kontaktów, kreatywność i wysoka kultura osobista;
– mile widziane doświadczenie w pisaniu i realizowaniu projektów bibliotecznych, doświadczenie biblioteczne oraz z animacji kultury.

OFERUJEMY:
– zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na cały etat (pierwsza umowa na okres próbny);
– ciekawą pracę i możliwość zdobycia cennego doświadczenia;
– możliwość rozwoju zawodowego.

Osoby zainteresowanie ofertą prosimy o przesłanie CV, opcjonalnie listu motywacyjnego (wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych) na adres e-mail: biblioteka@mbpradom.pl lub dostarczenie do siedziby Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 12, Radom w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Rekrutacja”.

Na zgłoszenia czekamy do 31 października 2024 r.
Informujemy, że skontaktujemy się telefonicznie lub mailowo tylko z wybranymi kandydatami.

KLAUZULA ZGODY DO UMIESZCZENIA W CV
Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016r.) wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji oraz na udostępnienie mojego wizerunku.