Teatrzyk Kamishibai: Bajka o żabach

Konichiwa! Zapraszamy naszych młodych czytelników na spotkanie z niezwykłym teatrzykiem Kamishibai – japońskim teatrem wędrownym. We wtorek 10 września 2024r o godz 11.00 posłuchamy „Bajki o żabach”

Tytuł: Bajka o żabach
Tekst: Benedek Elek.
Ilustracje: László Herbszt
Wydawnictwo Tibum

„Bajka o żabach” to prosta filozoficzna przypowieść o konsekwencjach patrzenia na świat z jednej tylko perspektywy.
Dwie żaby wyruszyły w daleką podróż, zobaczyć coś na własne żabie oczy. Czy im się to udało, i co z tego wynikło?

Teatr Kamishibai jest tradycyjną japońską sztuką opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach. Wsuwa się je do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny. Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy.
Wstęp wolny.
Informacje:
tel: 48 364 04 51, 48 360 72 77
mail: filia6@mbpradom.pl
Przy grupach zorganizowanych możliwość zmiany terminu.