Memento – wernisaż wystawy prac Katarzyny Skrzyszewskiej | Galeria 6 Kadrów

„Memento” to wystawa Katarzyny Skrzyszewskiej, na której pojawią się printy – wydrukowane prace stworzone w technice cyfrowej. Sam tytuł odnosi się do średniowiecznego „memento mori” (pamiętaj, ze umrzesz). Prace podnoszą temat przemijania, odchodzenia, zarówno w sensie metaforycznym, jak i czysto fizycznym, utrzymując stylistykę głównie czerni i bieli. Często zapożyczają motywy zwierzęce i roślinne.

Katarzyna Skrzyszewska jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Przez dwa lata mieszkała i samodzielnie rozwijała swoje zainteresowania w Wiedniu. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Radomskiego. Tworzy w technice malarskiej, linorytu, grafiki komputerowej i zajmuje się tatuażem.

Galeria „6 Kadrów” 📷

11 września (środa) 2024r., godz. 18.00