DKK F 6

29 maja 2019 roku o godz. 17.00 odbędzie się Dyskusyjny Klub Książki - cykliczne spotkanie przeznaczone dla wszystkich miłośników literatury.

Filia 6, ul. Kusocińskiego 13

Biblioteka F2

28 maja 2019 roku o godz. 10.30 odbędą się zajęcia Magiczna moc biblioteki – zorganizowane w ramach cyklu Dwójkowa Akademia Czytelnika. Prowadzenie: Karolina Tkaczyk

Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza do filii na os. XV-lecia na wystawę fotografii Zbigniewa Edwarda Staniszewskiego pt. Petersburg. Historia, kultura. Zdjęcia można oglądać do 9 czerwca w godzinach otwarcia Filii nr 6.

Fotograf jest absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej, Podyplomowego Studium Ochrony Środowiska w Kielcach oraz Small Business Politechniki Świętokrzyskiej. Fotografią zainteresował się w latach 60. Jest członkiem RTF i Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej.

Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

DKK F16

17 maja 2019 roku o godz. 16.00 odbędzie się kolejny Dyskusyjny Klubu Książki dla młodzieży – spotkanie oparte na książkach Jany Frey.

Gaja Kołodziej F16

20 maja 2019 roku o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie Jak to jest z tą literaturą faktu? –  warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży poprowadzi pisarka Gaja Kołodziej. Spotkanie zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019.

Laurka dla mamy

21 maja 209 roku o godz. 13.00 zapraszamy na wydarzenie pt. Laurka dla Mamy – warsztaty zorganizowane z okazji Dnia Matki we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomiu.

Małgorzata Smelcerz

21 maja 2019 roku o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z radomską poetką Małgorzatą Smelcerz. Zapraszamy do filii nr 2, ul. Zientarskiego 1A.

dziwne historie książki

15 maja 2019 roku o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie w ramach projektu Dziwne historie książki. Opowieść w odcinkach tym razem pod tytułem: Książka obrazkowa dla dorosłych?

Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

DKK F16

17 maja 2019 roku o godzinie 16.00 odbędzie się Dyskusyjny Klubu Książki dla młodzieży – spotkanie oparte na książkach Jany Frey.

Filia nr 16, ul. Barycka 2

Pogoda dopisała, chęci do podróży też. Co prawda nie udaliśmy się do Brazylii, ale w sobotę 11 maja 2019 r. podczas szóstego Spaceru Literackiego z MBP "podróżowaliśmy" po Radomiu śladami Jana Gauzego - podróżnika, pisarza, malarza. Uczestnicy spaceru już wiedzą, gdzie odbyła się jego pierwsza wystawa, na czym uciekł do Ameryki Południowej, co miał wspólnego z "Encyklopedią Radomia", jakie rysunki zachowały się w zbiorach biblioteki oraz... gdzie zaczyna się akcja książki "Złożysz przysięgę, będziesz z nami". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wędrówki śladami podróżnika, a uczestnikom spaceru dziękujemy, że byli z nami!

Zaklęte historie…  taki tytuł nosi wystawa fotografii Michała Musialika, którą od początku maja aż do końca czerwca oglądać można w Galerii F16 przy ul. Baryckiej 2.

Michał Musialik urodził się w Sosnowcu, od 17 lat mieszka w Radomiu. Jest archiwistą z wykształcenia, historykiem z zamiłowania. Pasjonat fotografii, zakochany w fotografii czarno-białej. Zawsze stara się wydobyć pozytywny obraz otaczającego nas świata. Często fotografuje obiekty, które zostały opuszczone przez mieszkańców lub użytkowników. Podczas wykonywania zdjęć zawsze zastanawia się nad historiami zaklętymi w opuszczonych murach.

Filia nr 16, ul. Barycka 2 - Galeria F16

Zaangażowanie, profesjonalizm, serdeczność, wdrażanie nowych pomysłów i wzorcowa współpraca z lokalnym środowiskiem. Właśnie takie cechy i działania dostrzegła kapituła konkursu "Bibliotekarz Roku" i tym tytułem nagrodziła Kingę Olbromską-Miłosz, kierownik Filii nr 16 działającej na Osiedlu Południe. Nasza Koleżanka, wraz ze swoimi współpracowniczkami, którym nie zapomniała w specjalny sposób podziękować, organizują m.in....

Biblioteka F 2

8 maja 2019 roku o godz. 10.30 zapraszamy na zajęcia literaco-palastyczne pn. #Biblioteka, które organizujemy dla Was w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019. Prowadzenie: Ewa Nowak

Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

• Spotkania Klubów Gier Planszowych
  • Warsztaty Laurka dla mamy
  • Spotkanie Mamy, nasze dobre wróżki
  • Spotkania w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki
  • Zajęcia literacko-plastyczne Magiczna Moc Biblioteki

Wizyta w bibliotece F 1

7 maja 2019 roku o godz. 10.00 odbędzie się Wizyta w bibliotece – impreza czytelnicza zorganizowana w ramach cyklu Biblioteczne Bajanie, oparta na motywach książki Kicia kocia w bibliotece Anity Głowińskiej i adresowana do najmłodszych dzieci. Prowadzenie: Izabela Krasińska.

Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

klub gier planszowych maj

Zapraszamy do udziału w cyklicznych spotkaniach dla miłośników gier planszowych. Spotkania skierowane są do czytelników w każdym wieku, zarówno tych początkujących, jak i tych, którym gry nie są obce. Klub Gier Planszowych działa w w filiach nr 1, nr 2, nr 6  i nr 16. Szczegóły znajdziecie Państwo na plakacie.

16 maja 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyła się promocja książki, która jest zbiorem listów i rysunków z lat 1939-1942, autorstwa dziewiętnastoletniego Izraela Aljuhe Orenbachaw opracowaniu naukowym dr Justyny Biernat. Publikacja poszerza horyzont badań nad ludnością żydowską w okresie okupacji, a w szczególności nad aktywnością artystyczną w zamkniętych społecznościach gett.

srednie58380016 2261204263955173 1851375717711872 n

Zapraszamy na wystawę pokonkursową Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego Krajobrazy Polskie, edycja VII Barwy krajobrazuOrganizatorem konkursu jest Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych Stylizacji i Usług w Radomiu. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia i patronatem artystycznym Wydziału Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu. Prace będzie można oglądać do 31 sierpnia 2019 r.

Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, galeria M10