Mili Państwo! Bibliotekę Główną, Filię nr 1, Filię nr 2, Filię nr 6 od 1 lutego możecie o odwiedzać również w soboty. Wracamy do godzin pracy sprzed pandemii, czyli już 6 lutego i w kolejne soboty jesteśmy dla Was w godzinach 9.00-15.00. Zapraszamy serdecznie :)

Nasze ferie online dobiegły końca, a niektórzy z Was zapewne właśnie wrócili do szkoły. Czas na wielkie podsumowanie!!!! Bawiło się z nami 12 dzieci! Aż sześcioro dzieci wykonało WSZYSTKIE prace! Dostaliśmy 60 pięknych, kreatywnych, pomysłowych rysunków!  Bardzo, bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę. To i dla nas niebywała radość, że nasze działania spotkały się z zainteresowaniem i tak ciepłym, życzliwym odbiorem.

Książkę można nie tylko przeczytać, ale i... fajnie sfotografować. Książki pozują przecież cierpliwie i pokornie, podsuwając swoją treścią szereg pomysłów na aranżację fotografii. Ten typ fotografii (i papierowe modelki ) stają się coraz bardziej popularne i atrakcyjne w wirtualnym świecie. Szczególnie że obraz fotograficzny daje możliwość ciekawej, oryginalnej interpretacji książki, a nawet poszerzenia jej kontekstów📔📒📕
Taki sposób na oswajanie przeczytanych książek znajduje wielu czytelników, a ich prace można obejrzeć na blogach i stronach poświęconych czytaniu📗📘📙

Po raz piąty Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu podpisała umowę z firmą Funmedia. Umowa umożliwia Czytelnikom dostęp do bezpłatnych kursów online. Pakiet szkoleń internetowych dostępny jest na platformach multimediów edukacyjnych grupy Funmedia: LERNI oraz Kursy123.

Platforma "LERNI" umożliwia naukę pięciu języków obcych (angielski, angielski biznesowy, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski) na poziomach znajomości A1-B2. Atrakcyjna, nieskomplikowana formuła kursów zapewnia:

"Biblioteczne Pacynkowanie", czyli ferie online w bibliotece. Przez dwa tygodnie w poniedziałki, środy i piątki na naszym fanpage'u facebookowym i naszym kanale youtube o godzinie 11.00 zamieszczać będziemy pacynkowe teatrzyki. O godzinie 14.00 dostaniecie od nas zadanie do wykonania, związane z filmem. Zachęcamy do wysyłania wykonanych zadań na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla najaktywniejszych uczestników przygotowaliśmy dyplomy i drobne upominki. Zapraszamy do zabawy!!

Przed gmachem Biblioteki Głównej 16 grudnia stanęła wystawa plenerowa "Gombrowicz". Organizatorem wystawy jest Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.
"Autorem koncepcji plastycznej jest Adam Orlewicz. W ekspozycji wykorzystano fotografie wykonane przez Bohdana Paczowskiego i Susannę Fels, a także zdjęcia ze zbiorów Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Biblioteki Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was radosną wiadomość, już od poniedziałku 30 listopada 2020, możecie nas znowu odwiedzać. Biblioteka Główna i jej filie będą otwarte. Oczywiście pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu. W pomieszczeniach bibliotek obowiązują limity czytelników:

Z radością informujemy, że Bibliotekarzem Roku 2020 została Ewa Boruch. Odebrała ona dzisiaj z rąk Dyrektor MBP Anny Skubisz-Szymanowskiej dyplom i pamiątkowy puchar. Nagrodę ufundował pomysłodawca konkursu – pan Czesław Kruk.
Ewa Boruch jest kierowniczą filii nr 16 na osiedlu Południe. Choć w radomskiej bibliotece pracuje dziesięć lat, jej związki z radomską książnicą są znacznie dłuższe. Już jako dziecko pomagała w drobnych pracach bibliotecznych w… filii, którą teraz kieruje.

Już od 7 grudnia 2020 znów możecie odwiedzać Filię nr 15!!!
Poniedziałek, środa, piątek 12.00 -18.00.
Wtorek, czwartek 9.00 -15.00.
Zapraszmy ❤

Drodzy Czytelnicy!!! Od 23 listopada mamy dostęp do 355 dodatkowych pozycji w Ibuk Libra 📚 Znajdziemy tam książki specjalistyczne, popularnonaukowe, literaturę faktu, piękną, a także dla dzieci i młodzieży📚📚📚

Zachęcamy do korzystania z Libry :) Kody do platformy są dostępne telefonicznie w naszych bibliotekach ☎️