Spotkanie z Tamarą Dudą / Авторська зустріч з Тамарою Дудою

przez
23 23 people viewed this event.

Spotkanie z Tamarą Dudą (promocja książki „Córeczka”) – spotkanie dwujęzyczne (tłumaczenie z j. ukraińskiego na język polski). Spotkanie poprowadzi Wojciech Szot.

„Córeczka” wciąga, frapuje, wzrusza i bawi do łez. To najpiękniejszy hołd złożony wielu bezimiennym bohaterom wojny na wschodzie Ukrainy.

Kiedy rozum śpi, eksplodują wielkie talenty. Donbas, dramatyczne wypadki wiosny i lata 2014 roku. Po wojennej szachownicy zręcznie porusza się drobna kobieca sylwetka, niesie nadzieję na rychłe zwycięstwo światła nad ciemnością.

Tamarą Duda – ukraińska dziennikarka i tłumaczka, autorka dwóch powieści wydanych pod pseudonimem Tamara Horicha Zernia. W latach 2014–2016 pracowała jako wolontariuszka w strefie działań wojennych na wschodzie Ukrainy. Debiutancka Córeczka zapewniła Dudzie prestiżową nagrodę ukraińskiej redakcji BBC za najlepszą książkę beletrystyczną 2019 roku. Powieść znalazła się także wśród trzydziestu najważniejszych utworów prozatorskich niepodległej Ukrainy według Ukraińskiego Instytutu Książki.

9 marca 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał Tamarze Dudzie Narodową Nagrodę im. Tarasa Szewczenki w dziedzinie literatury pięknej.

🇺🇦 Міська  публічна бібліотека у Радомі запрошує Вас на авторську зустріч з Тамарою Дудою, українською письменницею, журналісткою та перекладачкою, Лауреаткою Національної премії імені Тараса Шевченка в галузі художньої літератури за роман «Дочка».

Про книгу: Коли розум спить, великі таланти вибухають. Донбас, драматичні події весни і літа 2014 року. Маленький жіночий силует вправно рухається по військовій шахівниці, вносячи надію на швидку перемогу світла над темрявою. «Дочка» Тамари Дуди втягує, заворожує, рухається і розважає до сліз. Це найпрекрасніша данина пам’яті багатьом безіменним героям війни на сході України., Звичайно, вхід на захід БЕЗКОШТОВНИЙ!

miejsce: Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12

PEŁNY PROGRAM 44. RADOMSKIEJ WIOSNY LITERACKIEJ

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres it@mbpradom.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook