Spotkanie z Sebastianem Nowakiem

przez
18 18 people viewed this event.

W „Powszedniej historii” – czyli antysadze rodzinnej – uproszczone perypetie bohaterów są jedynie pretekstem, by przyjrzeć się drodze kilku pokoleń. Drodze, napędzanej odwieczną chęcią ucieczki, która zaprowadziła Janę, Ludwika i Krzyśka na ulice jednego z dużych miast postkomunistycznej Europy. Jak to zwykle bywa: wielka historia łączy się z popkulturą, a drobne obietnice szczęścia ścierają się z rzeczywistością.

Sebastian Nowak – chłopak z Radomia, od przeszło dekady mieszka w Krakowie. Absolwent filologii polskiej oraz kulturoznawstwa i wiedzy o mediach. Zawodowo przez niemal 10 lat był związany z Wydawnictwem Literackim. W 2021 r. znalazł się w gronie trzech osób z całego świata wybranych przez Mediolan Miasto Literatury UNESCO do udziału w programie rezydencyjnym dla przedstawicieli rynku książki.  „Powszednia historia” to jego powieściowy debiut.

miejsce: Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12

PEŁNY PROGRAM 44. RADOMSKIEJ WIOSNY LITERACKIEJ

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres it@mbpradom.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook