Spotkanie z Pawłem Putonem i Jurijem Wynnyczukiem

Spotkanie z Pawłem Putonem i Jurijem Wynnyczukiem

przez
22 22 people viewed this event.

Szperacze w historii miast – spotkanie z Pawłem Putonem („Radomskie latarenki adresowe”) i Jurijem Wynnyczukiem („Knajpy Lwowa”). Spotkanie poprowadzi Marta Trojanowska.

„Radomskie latarenki adresowe” – niepozorne blaszane lub blaszano-szklane skrzyneczki informujące o numerze porządkowym budynku i nazwie ulicy, przy której się znajduje. Niewielkie, ale jakże ciekawe ozdobniki elewacji starych kamienic, domów, fabryk, obiektów użyteczności publicznej. Każdy miłośnik przestrzeni miejskiej choć raz kiedyś na nie zwrócił uwagę. Ale gdyby zapytać, co o nich wiemy, kiedy i dlaczego się pojawiły, nasza wiedza okazuje się znikoma. Autor książki – Paweł Puton – zafascynowany urodą latarenek postanowił znaleźć odpowiedź na te pytania.

„Knajpy Lwowa” to niezwykła książka, o niezwykłych miejscach, napisana przez niezwykłego człowieka, Jurija Wynnyczuka – publicystę, gawędziarza lwowskiego. Zabiera on czytelnika w historyczną podróż po barach, szynkach, mordowniach i traktierniach Lwowa, w których niegdyś zbierali się luminarze polskiej nauki, sztuki i palestry. Ciekawe, nieznane fakty z ich biografii , anegdoty, plotki, dialogi z charakterystycznym kresowym akcentem – wszystko starannie zebrane i uporządkowane, okraszone międzywojenną atmosferą miasta Szczepcia i Tońcia.

PEŁNY PROGRAM 44. RADOMSKIEJ WIOSNY LITERACKIEJ

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres it@mbpradom.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Date And Time

2022-06-12 13:00
 

Lokalizacja

biblioteka_główna

Share With Friends