Spotkanie z Mateuszem Pakułą

przez
123 123 people viewed this event.

Spotkanie autorskie będzie połączone z promocją debiutanckiej książki prozatorskiej Mateusza Pakuły pt.: „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”.

Fragment książki „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” czyta Mateusz Michnikowski

To opowieść o umieraniu. Szczera, intymna do granic, groteskowa, brutalna, smutna i okropnie śmieszna. To dziennik umierania ojca, nie książka wspomnieniowa. To historia o rodzinie w sytuacji granicznej. O instytucjach opiekuńczych, które zawalają sprawę. O Kościele, który zawala, służbie zdrowia, która zawala. To opowieść o czułości i bliskości, które zalewa gniew, bezradność, rozpacz i wściekłość. To w końcu krzyk przeciwko nielegalności eutanazji.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy: Wydawnictwo Nisza

Rozmowę poprowadzi dr Adrian Szary. Spotkaniu będzie towarzyszyło czytanie fragmentów książki. W roli czytających aktorzy Teatru Powszechnego w Radomiu.

Mateusz Pakuła – dramatopisarz, dramaturg, reżyser teatralny. Wielokrotnie nagradzany za swoje sztuki, adaptacje i spektakle. Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i Nagrody Specjalnej miesięcznika „Teatr”. Wydał sześć książek z dramatami. Jego najważniejsze realizacje teatralne w ostatnim czasie to Lem vs P. K. Dick i Pluton p-brane w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie oraz Wieloryb the Globe, w reżyserii Evy Rysovej. Jako dramaturg i autor adaptacji współtworzył m.in. takie spektakle jak: Śnieg czy Konformista w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, oraz Wojna polsko-ruska i Paw królowej w reżyserii Pawła Świątka.

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres it@mbpradom.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

Date And Time