Spotkanie autorskie z Jurijem Wynnyczukiem

przez
29 29 people viewed this event.

Spotkanie z Jurijem Wynnyczukiem (promocja książek „Tango śmierci” i „Lutecja”). Spotkanie poprowadzi Paweł Błach.

Jurij Wynnyczuk – ukraiński pisarz, dziennikarz i redaktor. Ukończył studia na Wydziale Filologicznym Podkaprackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka.  Dwukrotny laureat najbardziej prestiżowej ukraińskiej nagrody literackiej „Książka Roku BBC” – w 2005 r. za powieść „Wiesniani ihry w osinnich sadach” i w 2015 r. za „Tango śmierci” (nominacja do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus). Mieszka we Lwowie. „Tango śmierci” to opowieść o wielokulturowości Lwowa, którą przerywa druga wojna światowa. Dramatyczna historia prawdziwej przyjaźni Polaka, Ukraińca, Żyda i Niemca wzmocniona świetnym poczuciem humoru Jurija Wynnyczuka. Pod koniec 2021 r. ukazała się w Polsce kolejna powieść autora – „Lutecja”.

miejsce: Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12

PEŁNY PROGRAM 44. RADOMSKIEJ WIOSNY LITERACKIEJ

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres it@mbpradom.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook