Spotkanie autorskie z Jerzym A. Wlazło

Spotkanie autorskie z Jerzym A. Wlazło

przez
54 54 people viewed this event.

„Lubomir Tomaszewski, czyli jak podbić Amerykę po pięćdziesiątce”- spotkanie autorskie z Jerzym A. Wlazło zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Lubomir Tomaszewski był malarzem i rzeźbiarzem. Zasłynął jako projektant ceramiki, zwłaszcza porcelanowych figurek z Ćmielowa, ale epoka, w której przyszło mu żyć, nie ułatwiała rozwinięcia skrzydeł. W 1966 r. wyemigrował do Ameryki, gdzie mógł powrócić do swojej pierwotnej pasji – rzeźby. I to właśnie „rzeźby w ruchy” przyniosły mu największą sławę. Rozpoczął wówczas eksperymentalne poszukiwania, dzięki czemu powstały prace „ogniem malowane”, tworzone przy pomocy płomienia, dymu i wody. Dożył sędziwego wieku 95 lat i do ostatnich chwil życia był aktywny, twórczy, pełen planów.

Jerzy A. Wlazło – z pochodzenia i przekonania – radomianin z Plant. Z wykształcenia – ekspert w ramach integracji międzykulturowej. Z zawodu – w przeważającej części dziennikarz. Z zamiłowania – słuchacz muzyki. Z upodobania – autor książek o tematyce różnorodnej. Z portfolio – beletrysta, reportażysta, fantasta i bajarz. Z doświadczenia – mimo wszystko optymista.

Spotkanie poprowadzą Ilona Michalska-Masiarz i Marta Wiktoria Trojanowska.

Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1 A

tel. 48 344 98 63

e-mail: filia2@mbpradom.pl

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres it@mbpradom.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Date And Time

2022-04-23 17:00 to
2022-08-13 19:00
 

Lokalizacja

filia_nr_2
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

Share With Friends