Spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską-Nogalą

przez
36 36 people viewed this event.

Dorota Combrzyńska-Nogala – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Mieszka i pracuje jako surdopedagog w Łodzi. Autorka powieści obyczajowych dla dorosłych, książek dla dzieci i młodzieży. Autorka o sobie mówi:
„Jestem autorką książek obyczajowych o wartkiej i nieoczywistej narracji z wyraziście zarysowanymi postaciami bohaterów. Ważną częścią mojej twórczości są nagradzane powieści
i opowiadania adresowane dla dzieci i młodzieży, w których podejmuję tematy trudnej polskiej historii i współczesne problemy młodego pokolenia.
Wokół książek z serii Wojny dorosłych – historie dzieci („Bezsenność Jutki”, „Syberyjskie przygody Chmurki”, „Wysiedleni, „Niedokończona opowieść Pepe”) organizowane są rozbudowane projekty edukacyjne realizowane wspólnie przez szkoły, muzea, instytucje kulturalno-edukacyjne. Przekazują wiedzę historyczną z perspektywy dziecięcego bohatera. Obecnie w oparciu o „Bezsenność Jutki” powstaje film animowany”.

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres it@mbpradom.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

Date And Time