Spotkanie autorskie Krystyną Kurczab-Redlich i Piotrem Brysaczem

Spotkanie autorskie Krystyną Kurczab-Redlich i Piotrem Brysaczem

przez
696 696 people viewed this event.

Zapraszamy na spotkanie autorskie wokół dwóch – niezwykle aktualnych – książek:

„Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” oraz „Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie”. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Maciej Zieliński.

Krystyna Kurczab-Redlich – znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i w Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz, jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy czuje się samotny? Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” (Wydawnictwo W.A.B.).

„Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie”, to – przygotowane specjalnie na potrzeby tej książki – wywiady z reporterami, pisarzami, dziennikarzami i specjalistami od spraw Wschodu: Krystyną Kurczab-Redlich, Wojciechem Jagielskim, Wacławem Radziwinowiczem, Wojciechem Góreckim, Pawłem Reszką, Piotrem Pogorzelskim, Maciejem Jastrzębskim, Ziemowitem Szczerkiem, Jackiem Hugo-Baderem, Andrzejem de Lazarim, Adamem Danielem Rotfeldem i Tadeuszem Klimowiczem.

Piotr Brysacz i Jędrzej Morawiecki wraz ze swoimi rozmówcami szukają odpowiedzi na pytania o to, co działo się ze Wschodem od momentu rozpadu Związku Radzieckiego i o to, co dzieje się teraz: o przyczynę, podglebie wojny i napięć między Rosją i Ukrainą, których początkiem były wydarzenia z 2013 roku na kijowskim Majdanie, a potem – w 2014 roku – aneksja Krymu i wojna w Ukrainie, która trwa do dziś.

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres it@mbpradom.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Date And Time

2022-04-26 17:00 to
2022-04-26 20:00
 

Lokalizacja

biblioteka_główna
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

Share With Friends