15 listopada o godz. 9.00, 10.00 i 11.00 w Bibliotece Głównej odbędzie się wyjątkowy, niesamowity Ostry Dyżur Literacki!

Ostry Dyżur Literacki akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej, formie utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana głównie do dzieci do 12 r. ż. i rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości. Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które od książek nie stronią.

Projekt finansowany z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej na www.ostrydyzur.czasdzieci.pl

Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

ostry dyżur literacki