Drodzy Czytelnicy!

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej nasze biblioteki będą dalej działały. Mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Państwa, jak i naszych pracowników, musimy jednak ograniczyć tę działalność.

Do dnia 9 kwietnia 2021 aż do odwołania:

- w pomieszczeniach bibliotek może przebywać tylko jeden czytelnik - bez wolnego dostępu do półek;

- Biblioteka Główna, Filia nr 1, Filia nr 2, Filia nr 6 w soboty są zamknięte;

- czytelnicy mogą zamawiać książki w Bibliotece Głównej i filiach przez katalog online na stronie biblioteki, telefon i e-mail;

- zamówienia będą realizowane dnia następnego po zamówieniu;

- można skorzystać z rekomendacji bibliotekarza, który pomoże wybrać odpowiednią książkę;

- termin zwrotu aktualnie wypożyczonych książek zostaje automatycznie przedłużony do 9 kwietnia;

kary za przetrzymywanie w tym czasie książek nie będą naliczane;

- czytelnie i stanowiska komputerowe pozostaną niedostępne.

Mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja nie potrwa długo i będziemy mogli udostępnić Państwu pełen wachlarz usług naszych bibliotek już wkrótce. Cały czas kupujemy również nowe książki, które już wkrótce zasilą księgozbiory naszych bibliotek. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu facebook'owego, gdzie regularnie prezentujemy nowości.