Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu przedłużyła  współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

W ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - Edycja 2016 oraz - Edycja 2017”, a także najnowszego projektu „Nagranie i nieodpłatne rozpowszechnianie książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących w najnowszym standardzie cyfrowym" oferujemy możliwość osobom niewidomym i słabowidzący bezpłatnego wypożyczenia do domu elektronicznego odtwarzacza książek mówionych „Czytak" i wybranych tytułów spośród 2718 cyfrowych książek mówionych.

Projekty są dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

„Czytak" to nowoczesne urządzenie udostępniane czytelnikom biblioteki posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku. Obecnie dzięki obu umowom posiadamy 3 urządzenia „Czytak". Więcej informacji związanych z wypożyczeniem „Czytaka" i książek udzielają na miejscu pracownicy Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Multimedialnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu ul. Piłsudskiego 12 lub pod numerem telefonu 48 362 67 35 wew. 24

W ramach trzech projektów:

- „Nagranie i nieodpłatne rozpowszechnianie cyfrowych książek mówionych dla osób z dysfunkcją wzroku”

- „Niewidomi czytają słuchając"

- „Książka na zdrowie"

Stowarzyszenie „Larix" do końca marca 2021 r. udostępniło łącznie 360 cyfrowych książek mówionych. Nagrane książki są zróżnicowane tematycznie, tak aby każdy czytelnik wybrał coś dla siebie, przeczytane są przez 30 znanych i lubianych już czytelnikom lektorów.

Literatura udostępniona dla czytelników niewidomych i słabowidzących to najwybitniejsze dzieła polskie i światowe, książki z dziedziny historii, medycyny, popularnonaukowe, dużo nowości, wiele innych ciekawych pozycji.

Książki nagrane zostały w postaci plików audio zabezpieczonych do formatu „Czytaka” .

Regulamin wypożyczania Czytaka

Spis tytułów książek przeznaczonych na Czytaka wg autora - stan na 25 marzec 2021 r.

Spis tytułów książek przeznaczonych na Czytaka wg tytułu - stan na 25 marzec 2021 r.

Spis tytułów książek przeznaczonych na Czytaka wg sygnatury - stan na 25 marzec 2021 r.

collage Small