Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020. Zachęcamy do oddawania głosu na propozycję zgłoszoną przez Filię nr 1 (ul. Osiedlowa 9) i Filię nr 16 (ul. Barycka 2). Znajdziecie ją na liście projektów do 50 tys. zł, pozycja nr 38. Multimedia, gry planszowe i książki w bibliotece.

Opis z uzasadnieniem: W dzisiejszych czasach postęp technologiczny jest coraz szybszy i niemożliwy do zatrzymania. Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem, często odizolowujemy się od rzeczywistości przez co znikają kontakty z drugim człowiekiem. Z drugiej strony pomimo projektów przeciwdziałających wykluczeniu cyfrowemu istnieją jeszcze takie osoby, które nie posiadają w domu komputera. Wychodząc naprzeciw biblioteka chciałaby zaproponować coś dla każdego w każdym wieku. Projekt ten dotyczy zakupu: - gier planszowych - by miło spędzić czas ze znajomymi oraz nawiązać nowe znajomości; - książek - by umilić czas wolny oraz pogłębić swoje zainteresowania literackie; - komputera wraz ze skanerem - by móc spokojnie popracować; - tablicy/monitora lub podłogi interaktywnej - do prowadzenia ciekawych zajęć

Jak zagłosować? Na karcie do głosowania znajduje się ponad 150 projektów podzielonych na cztery grupy. W pierwszej są projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł, w drugiej - do 400 tys. złotych, w trzeciej - powyżej 400 tys. złotych, a w czwartej - projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne. Na każdą kategorię finansową oraz kategorię instytucjonalną przypada odrębna pula środków. Na projekty do 50 tysięcy złotych została zabezpieczona kwota 800 tysięcy złotych, natomiast na projekty do 400 tysięcy złotych i powyżej przypada po 2 miliony złotych, a na kategorię instytucjonalną - 1 milion złotych.

Głosowanie na wybrane projekty potrwa od 5 do 21 lipca. Każda osoba będzie mogła zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu.

Głosować będzie można w pięciu stacjonarnych punktach:

1) w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19),

2) w Biurze Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9 (pok. 13A),

3) w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu, ul. Struga 1,

4) w Referacie Komunikacji Społecznej, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),

5) w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00 i w sobotę od 9:00 do 14:00.

Głosować będzie można także drogą elektroniczną oraz w punktach mobilnych, których harmonogram będzie dostępny na stronie  www.konsultacje.radom.pl.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 18 sierpnia. Na ich realizację zostanie w przyszłym roku przeznaczona kwota 5,8 mln złotych.